Uldis Hmieļevskis

Iedot ekonomikai jaunu dzirksti

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis uzskata, ka liepājnieku spīts, ambīcijas, asums, skarbums – tās ir īpašības, ar ko Liepāja izceļas pārējo pilsētu starpā. Un tās palīdzējušas arī ekonomikā – piemēram, uzdrīkstēšanās deviņdesmitajos gados dibināt Speciālo ekonomisko zonu vai šī brīža stratēģiskais redzējums, lai sakārtotu bijušā “Liepājas metalurga” teritoriju, kura vairs neatradīsies aiz augstiem un slēgtiem žogiem. 

Jau tuvākajā nākotnē bijusī “Liepājas metalurga” teritorija tiks pārveidota par zaļāko un mūsdienīgāko industriālo parku 120 ha platībā. “Ikdienā pieņemt lēmumus, kas ietekmēs pilsētas izaugsmi nākotnē – šie procesi mani motivē, aizrauj un ļauj izvirzīt arvien augstākus mērķus,” saka U.Hmieļevskis. 

Kad viņš uzaicināts strādāt Liepājā, ekonomika pilsētā bija sabrukusi, taču tas viņu nenobaidīja. “Zināju, ka būs jāstrādā daudz un sarežģītos apstākļos. Šobrīd redzu, ka ieguldītais darbs palīdz attīstīties ne tikai uzņēmējdarbības jomai pilsētā, bet arī parējās nozares aug un pilnveidojas. Tas man nozīmē ļoti daudz.”  

Pirms četriem gadiem Uldis Hmieļevskis kā SEZ pārvaldnieka vietnieks aktīvi sāka strādāt, lai risinātu bezdarba jautājumus pilsētā, jo šīs jomas sakārtošana bija iedzīvotāju prioritāte. Tika izvirzīts mērķis izveidot 2000 jaunas darba vietas un uzcelt 10 jaunas rūpnīcas. Kvantitatīvais rādītājs ir izpildīts, un bezdarba rādītāji šajā laikā nokritās līdz vēsturiski zemākajam līmenim pilsētā, tomēr šobrīd ir svarīgi turpināt iesākto, taču jau citā līmenī. “Kvantitātei ir jāpāraug par kvalitāti, tas ir mans un manas komandas nākamais mērķis. Lai ikviena darbība nestu augstāku pievienot vērtību – labklājības pieaugumu, augstāku atalgojuma līmeni, jaunas un mūsdienu prasībām atbilstošas ēkas un dzīvojamais fonds, kā arī izglītības iestādes ar mūsdienīgu aprīkojumu,” uzskaita Uldis. 

Viņš neslēpj, ka ir gandarījums par iespēju strādāt un sakārtot Karostas teritoriju, par izveidotajām rūpnīcām, piesaistītajām investīcijām. Jau šobrīd Karostā ir uzceltas divas jaunas rūpnīcas, trešās rūpnīcas celšana ir procesā, bet tuvākajā laikā tiks celta jau ceturtā rūpnīca. Procesus dzen uz priekšu, protams, komandas spēks, pareizais redzējums un vīzija. 

 

Atpakaļ