Roberts Klēpis

“Liepāja ir manas mājas! Dvēselē esmu liepājnieks un ar to lepojos!”

Biedrības “RAVE team” viens no redzamākajiem cilvēkiem ir Roberts Klēpis – 27 gadus vecs jaunietis, kurš ne tikai palīdz mazajiem liepājniekiem iepazīt BMX freestyle un iemīlēt to, bet arī trenē jauniešus dalībai Pasaules jaunatnes olimpiādē, kurā sasniegtas godalgotas vietas. Sevi Roberts sauc par Liepājas patriotu un ar Liepāju vienmēr saistījušās māju sajūtas. 

Roberts Klēpis saka: “Pateicoties sportiskam dzīvesveidam un aktīvajiem treniņiem peldēšanā un BMX freestyle disciplīnā, man ir bijusi iespēja redzēt plašo pasauli un daudz ceļot. Daudzkārt esmu bijis ārpus Liepājas un Latvijas robežas, bet laimes sajūtu vienmēr esmu izjutis tajā mirklī, kad atgriežos atpakaļ mājās. Liepāja ir mana oāze, mana sirds! Dabas vērtības, kuras atrodamas Liepājā mani sajūsmina – tā ir jūra, ezers un neskaitāmas zaļās zonas, kā ar pilsētvide, kura nemitīgi pilnveidojas. Pilnīgi piekrītu tam, kā Jānis Grodums ir precīzi noraksturojis Liepāju: tā ir valsts valstī, tur nedzīvo vienkārši cilvēki, tur dzīvo liepājnieki. Aizbrauc uz Liepāju un paskaties! Trāpīgāk pateikt, manuprāt, nav iespējams.” 

No pilsētvides funkcionalitātes viedokļa viņu ļoti iedvesmo Barselona, jo tieši šo Spānijas pilsētu nereti mēdz dēvēt par skeitborda galvaspilsētu. Barselonā ļoti veiksmīgi pilsētvidē iekļaujas dažādi urbānie sporta veidi, kas ir ne tikai praktiski un noderīgi, bet arī estētiski, organiski iekļaujoties apkārtējā vidē. 

“Domu un ideju par Liepājas infrastruktūras attīstību un pielāgošanu urbānajiem sporta veidiem man ir daudz. Būtībā visu, ko līdz šim esmu darījis, esmu darījis Liepājas attīstībai. Vēlos palīdzēt ar idejām un praktisku darbu gatavot pilsētvidi nākamajām paaudzēm. Tiem jaunajiem un talantīgajiem cilvēkiem, kuri ar sportu vēlas nodarboties arī ikdienā pilsētvidē. Piemēram, multifunkcionāli dažādu formu elementi var kalpot plašam pielietojumam – šādi objekti var veiksmīgi sadzīvot gan kā vides elementi, kurus apmeklētu tūristi, gan arī tos ikdienā var pielietot urbāno sporta veidu piekritēji,” ir pārliecināts Roberts.

Viņš atklāj, ka veselīgs dzīvesveids, izglītība un labklājība visās vecuma kategorijās – tās ir viņa prioritātes, par kurām iestāsies, arī esot Liepājas partijas rindās.

Roberta Klēpja ģimenes dzīves moto ir frāze no Sent Ekziperī grāmatas “Mazais princis”: mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām. Tieši tādēļ īpaši emocionāls un saviļņojošs mirklis, pirms dažiem gadiem bijusi apbalvojuma “Gada liepājnieks 2018” saņemšana. “Ne jau tik daudz pati balva vai tituls man ir svarīgs, bet gan fakts, ka mani šim apbalvojumam izvirzīja jaunieši – sportisti, ar kuriem es ikdienā strādāju. Tam manās acīs ir daudz lielākā vērtība, nekā pats tituls, jo tas apliecināja, ka mans darbs nav bijis veltīgs un jaunajai paaudzei esmu bijis noderīgs un vajadzīgs. Tas ir svarīgi, ka darbu, kuru es daru, pamana un novērtē. Tas ir mans sirds darbs,” atklāj jauno BMX entuziastu treneris. 

 

Atpakaļ