Juris Raķis

Cienot pagātni, jāraugās nākotnē

Liepāju veido ne tikai šeit dzimušie, bet arī “iepūstie”, kuri te jau ilgāku laiku dzīvo un iesakņojušies. Pie pēdējiem pieder arī Juris Raķis – vēsturnieks un patriots. Lai gan dzimis madonietis, viņa saknes Liepājā sniedzas jau vairāk nekā 30 gadus. 

“Man nevajag nemitīgi braukt Ēģiptes piramīdas, Parīzi vai visu plašo pasauli skatīt. Uzskatu, ka katram vispirms jāredz, kas pašu mājās notiek. Varu teikt, ka savā ilgajā vēstures pētniecības darbā esmu visu plašo pasauli ievilcis Liepājā. Savukārt Liepāju izceļu pasaulē, stāstot par mūsu saknēm gan čehiem, gan indiešiem, gan vāciešiem un varu parunāties arī par to, kas pie viņiem notiek,” stāsta Juris Raķis. 

Pieredzējušais vēsturnieks uzsver, ka Liepāja viņam vispirms ir mūsu senču vēsture, glabājot gadu simtos krātās tradīcijas un atjaunojot mūsu vēsturisko mantojumu. “Kopš dzīvoju Liepājā, gandrīz nevienu reizi 30 gadu garumā, arī lietū un vējā, neesmu izlaidis Lāčplēša dienas gājienu un piemiņas pasākumu Oskaram Kalpakam. Tā ir svēta piemiņa, kura jāgodā ikvienam īstenam liepājniekam. Atceroties barikāžu laiku, daudzi ir izbrīnīti, ka barikādes bijušas arī Liepājā, ne tikai Rīgā. Patriotiskā audzināšana, par ko skolās daudz runā, mums jau notiek reālā dzīvē. Un liepājnieki – barikāžu dalībnieki noteikti saņems atbalstu no savas pašvaldības,” uzsver J.Raķis.

Viņam un viņa ģimenei Liepājā svarīga gan kultūrvēsturiskā centra saglabāšana, gan jaunas pastaigu takas un promenādes, kur var aiziet kaut vai balles kurpēm kājās: “Iešana no ezera līdz jūrai, izstaigājot Liepāju visā tās plašumā, mums ar sievu ir labākā atpūta. Redzam, ka Covid ierobežojumu laikā cilvēki daudz staigā, un viņiem tas patīk". 

Juris Raķis ir gandarīts, ka K.Zāles laukums beidzot likvidēs pārrāvumu starp tramvaja tiltu uz Ezermalas ielu un varēs ērti aizstaigāt līdz Dabas mājai: "Mums būs sakārtota krastmalas promenāde abās kanāla pusēs, tramvajs kursēs arī uz Laumas mikrorajonu, stadiona “Olimpija” pieguļošās teritorijas tiks atvērtas jaunām iespējām. Ļoti daudz izdarīts no tā, ko solījām, bet vajadzības un iespējas arvien iet plašumā.” 

“Mēs zinām, ka liepājnieki vēlas vieglāk izbraucamas grantētās pilsētas ielas, tāpēc Liepājas partija īstenos plašu un iedzīvotājiem skaidru grantēto ielu asfaltēšanas programmu, lai nevienam vairs nebūtu jālauž automašīnas pa bedrēm un jābrien pa dubļiem. Liepājas partijas komanda paplašinās arī veloceliņu tīklu, īpaši virzienā uz skolām, bērnudārziem, uzņēmumiem un kultūras objektiem – 14.novembra bulvāri, E.Tisē, Lībiešu, Ezera, Jūrmalas, Peldu, Kungu, Pļavu, Kaiju ielām un Zvejnieku aleju,” partijas programmas solījumus uzskaita Raķis.

“Mēs visi vēlamies dzīvot kvalitatīvā, drošā un harmoniskā vidē, kurā ir daudzveidīgi un kvalitatīvi mājokļi, ērti transporta sakari, tīra un bioloģiski daudzveidīga dabas vide. Uzskatu, ka Liepāja ir un būs vieta, kur gribas apmesties uz dzīvi, kur gribas atgriezties un palikt – mūsu mājas. Ar mūsu – Liepājas partijas – komandas pieredzi un darba spējām Liepāja kļūs vēl ērtāka dzīvošanai, bērnu audzināšanai un laimīgām vecumdienām,” tā savu redzējumu formulējis deputāta kandidāts.

Atpakaļ