Jānis Vozņesenskis

“Es vienkārši mēģinu būt labs cilvēks, kuram liepājnieki varētu uzticēties”

Dzimis Jelgavā, taču šobrīd jau astoto gadu par savām mājām Jānis Vozņesenskis sauc Liepāju. Pēc studijām Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē un specializēšanās traumatoloģijā un ortopēdijā, saņēmis vairākus piedāvājumus no dažādām pilsētām, taču savu profesionālo karjeru nolēmis attīstīt tieši Liepājā. Daudziem jaunais ārsts saistās ar to, ka viņš prot ne tikai sarunāties un izskaidrot pacientiem, bet arī dziedāt, rotaļāties un piepūst gumijas cimdu kā balonu, ja tas nepieciešams mazāko pacientu uzmundrināšanai. Saņēmis “Gada liepājnieka” titulu, tomēr lielākā daļa liepājnieku viņu jau iepazinuši kā jaunu, talantīgu un iejūtīgu dakteri.

Jāņa Vozņesenska ģimenē aug divi bērni, un jaunais ārsts atzīst, ka profesijas dēļ ģimenes dzīvi nereti nākas pielāgot darbam, taču sieva vienmēr ir atbalstījusi un saprot, “cik liela dzīves daļa ir mani pacienti”. Viņš atzīst, ka laimīgākais brīdis, kas atsver visus grūtos mirkļus, ir saņemtās pozitīvās atsauksmes un labie vārdi no pacientiem.

“Esmu izteikti ģimenisks cilvēks – katru brīvo brīdi mēģinu pavadīt ģimenes lokā. Uzskatu, ka pirmām kārtām ir jābūt labās savstarpējās attiecībās un jācenšas būt cilvēcīgiem. Es vienkārši mēģinu būt labs cilvēks. Un es gribētu arī liepājnieku acīs būt tas cilvēks, kuram uzticas. Pie kura var atnākt izrunāties, ja ir kreņķi. Ja arī es pats visu nevarētu atrisināt, tad vismaz vēlētos būt kā tilts, kā drošs balsts cilvēkam un problēmu cilvēcīgā veidā palīdzētu atšķetināt. Tieši tā es saprotu savu deputāta jeb tautas kalpa misiju, kāpēc arī nolēmu pievienoties Liepājas partijai,” stāsta J.Vozņesenskis.

Jānis atzīst, ka viņam patīk Liepāja, ka pilsēta ir pašpietiekama un izveidojusies tāda kā sava vietējā republika, salīdzinot ar pārējo Latviju un galvaspilsētu. Pilsēta ir sakopta. Ir teātris, koncertzāle, atkal atsākusies rūpniecība un arvien jauni cilvēki pārceļas te dzīvot vai strādāt. “Šeit tikai vajag būt īstam saimniekam – celies, ej un dari! Es gribu darīt! Gribu rūpēties par šo vidi, kura rūpējas par mani – sākot ar nomestu gružu pacelšanu sev apkārt un beidzot ar pilsētas nozīmes darbiem vai veselības aprūpes attīstības projektiem. Tā mēs jebkurš veidojam šo pilsētu kā mūsu kopējo māju – ir tikai jādara, jārūpējas par mūsu kopējās mājas durvīm, sienām, logiem un visu pārējo. Uzskatu, ka pilsētu veido paši liepājnieki, bet pašvaldība organizē tikai attīstības virzienu un sekmē izpildījumu.”

Uz darbu pašvaldībā Jānis Vozņesenskis raugās ar vislielāko atbildību un, ja liepājnieki uzticēsies, ir gatavs strādāt, lai kvalitatīvas pārmaiņas justu ikviens liepājnieks – neatkarīgi no tā, par ko balsojis. “Mēs dzīvojam laikā, kad ļoti nozīmīga ir mūsdienīga infrastruktūra psiholoģiskās palīdzības saņemšanai gan individuāli, gan ģimenēm. Tā būtu vieta, kur augsti kvalificēti psihoterapeiti (un šobrīd tas iespējams arī attālināti) sniegtu atbalstu liepājniekiem un ģimenēm, kurām tas šobrīd visvairāk nepieciešams. Nenoliedzami pandēmija ir atstājusi savas pēdas – arī  šobrīd savā darbā redzu, kā pēdējo divu gadu laikā, kopš piedzīvojam Covid-19 ēru, veselības stāvoklis pasliktinās. Šāda veida krīzes ļoti ietekmē gan cilvēku fizisko, gan mentālo veselību. Mums jāsaglabā veselais saprāts arī šajā laikā – lai jebkurš var lūgt un saņemt šo palīdzību, kad nepieciešama. Lai pilsētā nebūtu tādu šaušalīgu gadījumu, kādus mums vēl nākas pieredzēt.”

Veselība ir mūsu lielākā bagātība, un tā sākas ģimenē, dzīvesveidā un katra paša attieksmē pret sevi.  “Redzu un zinu, ka liepājnieki jau tagad aktīvi iesaistās veselības veicināšanas pasākumos, ko piedāvā pašvaldība. Tāpēc nepieciešams turpināt īstenot kompleksu veselības un veselīga dzīvesveida veicināšanas programmu – ar liepājnieku pašu iesaisti savas veselības uzturēšanā, dzīvesveida un paradumu maiņā, daudzveidīgiem veselības veicināšanas pakalpojumiem.  Lai visiem ir, kur vingrot, ar ko nodarboties un investēt sevī, attīstīt sevi, tādējādi uzlabojot savu veselību un dzīves kvalitāti,” ir pārliecināts jaunais ārsts. 

Dakteris Jānis Vozņesenskis turpinās pilnveidot sevi medicīnā, vienlaikus cerot palīdzēt liepājniekiem arī cilvēciski. “Mans mērķis ir turpināt to, ko es daru un ko varu.”

Atpakaļ