Gints Reķēns

Uzņēmējdarbībā ar pozitīvu attieksmi un savstarpējām attiecībām

LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs GINTS REĶĒNS ir dzimis liepājnieks un Liepāju nešaubīgi sauc par savām īstajām mājām, taču emocionālo saiti ar šo pilsētu visspēcīgāk izjutis tieši studiju laikā, esot prom no Latvijas. “Skolas laikā, mācoties Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, vēl neizjutu tik spēcīgu emocionālo saikni ar Liepāju, taču studiju laikā Londonā emocionālā piesaiste ar dzimto pilsētu izveidojās izteikti spēcīga. Kad studiju laikā atbraucu uz Liepāju, man burtiski bija sajūta, ka nēsāju “rozā brilles”. Es raudzījos visapkārt, un man patika viss, ko redzēju. Es sapratu, ka Liepāja patiešām ir tā pilsēta, kur vēlos veidot savu dzīvi pēc studijām ārvalstīs. Bet sākumā bija svarīgi iegūt kvalitatīvu izglītību un pirmo darba pieredzi,” atceras G.Reķēns.

Jau vairākus gadus viņš ir pietuvināts uzņēmējdarbības videi, vadot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas biznesa inkubatoru. Biznesa vidē viņu īpaši saista ārvalstīs pieredzētie piemēri par ekosistēmu – tas ir darba un domāšanas stils, kad lieli un mazi uzņēmumi savā starpā komunicē, cits citu atbalsta un dalās pieredzē, lai kopīgi kā komanda startētu globālajā tirgū.

“Biznesa ekosistēmas mērķis ir pozitīvu attiecību simbioze starp spēlētājiem, lai ekosistēmā savstarpēji saistītie var dalīties ar veiksmes un neveiksmju stāstiem. Liepājas biznesa inkubatora kontekstā pie šī jautājuma aktīvi strādāju, jo esmu pārliecināts, ka Dārza ielas kvartālam ir potenciāls. Redzu, ka šeit varētu izveidoties uzņēmējdarbības kvartāls, kur gūt pozitīvu lādiņu un atbalsta sajūtu,” ir pārliecināts Gints.  

Viņš ir pārliecināts, ka svarīgi ir veicināt ciešāku sasaisti ar lēmumu pieņēmējiem. Sadarbību starp pašvaldību, iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem ir īpaši būtiska, lai ikviens precīzāk varētu izprast pašvaldības lēmumus. Arī procesu caurspīdīgumam ir būtiska nozīme un to var īstenot, integrējot digitālus risinājumus.

“Jaunu spēku un motivāciju turpināt iesākto man dot katrs biznesa inkubatorā esošā uzņēmēja veiksmes stāsts. Komersantu apgrozījums aug gadu no gada, arī jaunradīto darba vietu skaits pieaug,” stāsta inkubatora vadītājs.  

Gints Reķēns ir pārliecināts, ka pilsētvide ir viens no Liepājas attīstības stūrakmeņiem, kas tieši ietekmē mūsu visu veselību, darbspējas un labklājību. “Vēlos, lai katrs pilsētas iedzīvotājs šeit atrastu piemērotu vidi gan darbam, gan atpūtai. Jāturpina arī attīstīt visus pilsētas mikrorajonus. Kopā ar iedzīvotāju ir jāizstrādā liepājniekiem saprotams rīcības plāns pilsētplānošanā, ilgtermiņa attīstības programmu katram mikrorajonam un pilsētas apkaimēm. Esam par apgaismotām pilsētas ielām un iekšpagalmiem, zaļajām zonām, publiskiem dārziem, atpūtas vietām un jaunām dabas takām.”

 

Atpakaļ