«Vienotība» jaunajā valdībā vēlas vadīt sešas ministrijas

Partija "Vienotība" un Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), kuram prezidents uzticējis valdības veidošanu, pirmdien, 18.novembrī, apliecināja abpusēju vēlmi strādāt jaunajā valdībā. "Vienotības" arī atklāja, ka vēlas uzņemties sešu ministriju vadību.

 

“Esmu gandarīts, ka pusotras stundā sapratāmies, ka ir abpusēja vēlme strādāt koalīcijā," pēc sarunas ar "Vienotību" žurnālistiem sacīja Kučinskis.

Sarunas mērķis esot bijis saprast, vai “Vienotība” ir gatava strādāt. “Man palika iespaids, ka mēs esam spējīgi strādāt, mums ir vienota izpratne par ārpolitikas un iekšpolitikas jautājumiem,” sacīja Kučinskis. Viņš gan norādīja, ka turpmāk vēlētos ar “Vienotību” tikpat produktīvas sarunas. Turklāt viņš vēlas ne ar mediju starpniecību uzzināt par “Vienotības” vēlmēm, bet gan tiešā veidā saprast prasības.

Viņš iecerējis piektdien izveidot “trafaretu plānam ar saliktām prioritātēm” un sākt diskusijas par valdības deklarāciju. Savukārt sarunas tiks turpināts nākampirmdien.

Sarunā ar “Vienotību” gan neesot iezīmētas “sarkanās līnijas”, sacīja Kučinskis, gan atklājot, ka partija vēlas sešas ministrijas jaunajā valdībā. Viņš arī piebilda, ka šo vēlmi pieņem zināšanai un viņam nešķiet, ka pilnībā jāpieņem viss, ko kāds vēlas.  “Lūgties es neesmu motivēts,” viņš sacīja.

 

"Vienotība" vēlme: 6 ministrijas

Arī “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa apliecināja, ka partija vēlas strādāt valdībā.

Viņa arī atklāja, ka “Vienotība” jaunajā valdībā vēlas uzņemties sešu ministriju vadību: Ārlietu, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Satiksmes, Tieslietu un Ekonomikas.

Vēlmi pēc sešu ministru amatiem Āboltiņa skaidroja ar līdzšinējo valdību veidošanas principu, ņemot vērā frakciju lielumu. Izteiktais piedāvājums gan vēl netika detalizētāk diskutēts.

Āboltiņa gan bija pārsteigta, ka sarunas tiks turpinās tikai pēc nedēļas.

Jau ziņots, ka jaunās valdības veidošana uzticēta Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim, Saeimas deputātam Mārim Kučinskim. Viņš licis noprast, ka jaunās valdības sastāvs būtiski neatšķirsies no pašreizējās valdības sastāva.

Kučinskim izdevies vienoties ar Nacionālo apvienību par atbalstu jaunajai valdībai, bet sarežģītāks jautājums bijis "Vienotības" nostāja, kura iepriekš prezidentam bija piedāvājusi savu premjera kandidātu - Kārli Šadurski.

 

lsm.lv

Foto: LETA, Ieva Lūka

Atpakaļ