Veselības ministre tiekas ar Liepājas ārstiem un pārrunā prioritātes

Lai iepazītu Liepājas veselības aprūpes iestādes un to attīstības ieceres, kā arī lai tikos ar ārstiem un pašvaldības pārstāvjiem, 1.jūlijā Liepājā darba vizītē viesojās veselības ministre Anda Čakša.

Vizītes ietvaros ministre apmeklēja Liepājas Reģionālo slimnīcu un tikās ar tās valdes priekšsēdētāju Edvīnu Striku, kā arī uzklausīja valdes sagatavoto ziņojumu par īstenotajiem projektiem veselības aprūpes jomas uzlabošanā, kā arī nākotnes iecerēm. Tāpat ministre tikās ar slimnīcas ārstu kolektīvu, lai sniegtu atbildes uz mediķus interesējošiem jautājumiem, iepazīstinātu ar nozares aktualitātēm, kā arī pārrunātu prioritātes, kādas Veselības ministrija izvirzījusi turpmākajam darbam.

“Man bija ļoti liels prieks skatīties uz Liepājas Reģionālās slimnīcas attīstību ne tikai šīs vizītes laikā, bet jau vairāku gadu garumā sekojot līdzi tam, kā slimnīca ir attīstījusies. Īpaši gribētu uzslavēt slimnīcas pārvaldību, kas ir ar ļoti skaidru redzējumu par slimnīcas nākotni un konstruktīvu pieeju. Tas sakrīt arī manām kā ministres izvirzītajām prioritātēm veselības aprūpē. Pirmkārt, tā ir neatliekamās medicīniskās palīdzības darba stiprināšana un uzlabošana. Ir jādomā, kā nodrošināt neatliekamo palīdzību un tam nepieciešamos cilvēkresursus, lai sniegtu kvalitatīvu palīdzību 24 stundu režīmā 7 dienas nedēļā. Otra mana prioritāte ir saistīta ar onkoloģisko pacientu aprūpi – lai pacientu varētu saņemt izmeklējumu pietiekami ātrā laikā no brīža, kad ir izteiktas aizdomas par diagnozi. Tāpat arī mātes un bērna veselības aprūpe, kas ir viena no prioritātēm,” pēc tikšanās ar Liepājas Reģionālās slimnīcas valdi žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Ministre arī uzsvēra, ka plānots nozīmīgs darbs arī sabiedrības izglītošanā un preventīvos pasākumos, lai veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, ēšanas paradumu maiņu, fizisko aktivitāšu popularizēšanu, smēķēšanas ierobežošanu u.c. Tāpat, pēc ministres sacītā, būtiski ir stiprināt ģimenes ārstu institūciju, jo visas veselības aprūpes piramīdas pamatnē ir stiprs, labs, zinošs ģimenes ārsts.

Vizītes laikā veselības ministre A.Čakša viesojās arī Liepājas pilsētas domē, kur tikās ar domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, “Vecliepājas primārās veselības aprūpes centra” valdes locekli Violetu Celmu, “Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra” valdes locekli Ilonu Kodolu, kā arī citiem jomas speciālistiem. Tikšanās laikā pašvaldības pārstāvji iepazīstināja ministri ar līdzšinējo pieredzu un iniciatīvām veselības veicināšanā un organizēšanā, nevalstisko organizāciju atbalstam u.c.

Dienas noslēgumā ministre viesojās Piejūras slimnīcā, kur tikās ar slimnīcas vadību, kā arī tikās ar personālu Onkoloģijas klīnikā un Psihiatriskajā klīnikā.


Andrejs Rjabcevs,
Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos

Atpakaļ