Valdība dod zaļo gaismu Liepājas vieglatlētikas manēžas būvniecībai

Ministru kabineta sēdē šodien, 29.oktobrī, pieņemts lēmums atbalstīt Liepājas pašvaldības rosināto ieceri būvēt Liepājā vieglatlētikas manēžu, paredzot šim mērķim finansējumu 3,7 miljonu eiro apmērā.

„Varam būt gandarīti, ka Liepājas lūgums valdībā ir uzklausīts. Tas ir lēmums, uz kuru ļoti mērķtiecīgi esam virzījušies jau kopš 2010.gada, neatlaidīgi pārliecinot un pamatojot, kādēļ Liepājā šāda vieglatlētikas manēža ir nepieciešama. Mums ir tādi vieglatlēti kā Poļina Jeļizarova, Reinis Rozītis un daudzi citi, kuru vārds regulāri izskan starptautiskā līmenī, taču šiem sportistiem nav atbilstošu apstākļu treniņiem un sacensībām. Uzbūvējot slēgto vieglatlētikas manēžu, paveras iespējas gan augsta līmeņa sportistiem trenēties neatkarīgi no gadalaika vai laika apstākļiem, gan arī visiem liepājniekiem padara pieejamākus komandu sporta veidus, jo manēžā plānots izveidot arī sporta spēļu laukumus basketbolam, telpu futbolam, volejbolam un florbolam,” skaidro Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, kurš Liepājas intereses pārstāvēja valdības sēdē.

Valdības sēdē nolemts, ka manēžas projektēšanas izdevumu segšanai nepieciešamais finansējums 200 000 eiro apmērā tiks gūts, novirzot daļu no dotācijas Latvijas Olimpiskajai komitejai valsts galvoto aizdevumu atmaksai, kur izveidojusies līdzekļu ekonomija. Savukārt būvniecībai nepieciešamo valsts līdzfinansējumu 3,5 miljonu eiro apmērā plānots gūt, 2016. un 2017.gadā novirzot Liepājas pašvaldībai kā projekta īstenotājai daļu no dotācijas Latvijas Olimpiskajai komitejai, kas sākotnēji bija paredzēta sporta centra „Mežaparks” rekonstrukcijai.

Jau vēstīts, ka izstrādātais projekts paredz Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūras tālāku attīstību, izbūvējot pie Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas starptautiskiem standartiem atbilstošu slēgto vieglatlētikas manēžu, kā arī izveidojot telpas sportistu internātam.

Pilnveidojot Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūru, tiks pabeigta sporta kompleksa (esošās Liepājas Olimpiskā centra ēkas un jaunveidojamā slēgtā vieglatlētikas manēža ar sportistu internātu) izveidošana, kurā augstas klases sportistiem tiks uzlabotas iespējas kvalitatīvi sagatavoties startiem Eiropas un pasaules čempionātos, Olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskās sporta sacensībās, tādējādi veicinot viena no valsts sporta politikas prioritārajiem virzieniem – augstu sasniegumu sportu. Tāpat izglītības iestāžu audzēkņiem un sporta klubos iesaistītajām personām tiks uzlaboti apstākļi kvalitatīva treniņprocesa norisei, kā arī paplašinātas iespējas pilsētā rīkot starptautiska līmeņa sporta sacensības. Projekta īstenošanas rezultātā pabeigtais sporta komplekss veicinās iespējas ikvienam interesentam nodarboties ar sportu un iesaistīties veselīgu un aktīvu dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs, tādējādi veicinot valsts sporta politikas mērķa – veidot veselas, fiziski un garīgi attīstības personības – sasniegšanu.
 
Uzziņai par Vieglatlētikas manēžas projektu:
 
Vieglatlētikas manēža paredzēta 4900 m2 platībā, kurā ietilpst:
  • 200 m skrejceļš pa apli ar 4 celiņiem;
  • iesildīšanās laukums 6x40m vai apkārt skrejceļam;
  • vieta trenažieriem un aprīkojumam;
  • 60 m sprinta taisne ar 4 celiņiem;
  • sektori ar pamataprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, lodes grūšanai, diska mešanas un lodes grūšanas treniņu sektori;
  • basketbola, florbola, futzāla un volejbola sporta spēļu laukumi;
  • saliekamas skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 vietām.
Andrejs Rjabcevs,
Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos

Atpakaļ