Ulda Seska plānos nav sēsties premjera krēslā

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāti ir Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Saeimas deputāts Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un labklājības ministrs Uldis Augulis, atsaucoties uz savā rīcībā esošo informāciju, ceturtdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

ZZS līderi pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni ceturtdien paziņoja, ka, veidojot jauno valdību, nepieciešams saglabāt esošās koalīcijas kodolu. "Mēs nestrādāsim tādā koalīcijā, kas sastiķēta no mazajām partijām," uzsvēra ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš uzsvēra, ka "Vienotībai" nepieciešams nosaukt savu kandidātu premjerministra amatam. Gadījumā, ja "Vienotība" izvirzīs Āboltiņas kandidatūru un "Vienotība" pie ZZS uz sarunām atnāks bez Nacionālās apvienības (NA) atbalsta, tad ZZS šādā koalīcijā neiesaistīsies, uzsvēra ZZS frakcijas līderis.

Vienlaikus Brigmanis atklāja, ka ZZS ir četri premjera amata kandidāti, kurus partija apspriestu, ja tai nāktos uzņemties valdības veidošanu. Publiski Brigmanis nosauca tikai zemkopības ministru Jāni Dūklavu, bet pārējos trīs kandidātus politiķis nevēlējās atklāt. Tāpat ZZS paziņoja, ka nevirzīs Ventspils mēru un ZZS ietilpstošās partijas "Latvijai un Ventspilij" vadītāju Aivaru Lembergu premjera amatam.

Aģentūra BNS vēstīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir norādījis, ka nākamajam premjeram jābūt spilgtam līderim. Esošā premjere Laimdota Straujuma paziņojusi par savu demisiju. Ceturtdien Vējonis tikās ar partijām, lai runātu par jaunās valdības izveidi.

“Man arī, vakar ieslēdzot Latvijas televīzijas raidījumu “Panorāma, bija pārsteigums ieraudzīt savu uzvārdu premjerministra amata kandidātu sarakstā," portālam atzina Liepājas mērs Uldis Sesks.

“Tajā pašā laikā šobrīd ir ļoti svarīgs brīdis gan liepājniekiem, gan visai Latvijai, lai izveidotos spēcīga, lemtspējīga, profesionāla un gudra Valdība, kura spēj risināt tās vajadzības, kas ir gan Liepājā, gan industrijā, gan darbavietu veidošanā, gan lidostas attīstībā, izglītībā. Arī visās pārējās jomās. Arī “Metalurga” jautājums un enerģētika ir ļoti būtiski," viņš uzsver.

Un turpina: “Tāpēc es rūpīgi sekošu līdzi Valdības veidošanas procesam un ar savām zināšanām, pieredzi un ietekmi mēģināšu šajā procesā piedalīties, lai izveidotos spēcīga Valdība. Jo ir ļoti svarīgi, lai Valdība nopietni skatās arī uz reģioniem – ar uz stabilitāti vērstu attīstību."

Taču norāda: “Bet manos plānos, manos personīgajos plānos, vadīt Valdību vismaz uz šo brīdi nav."

Atpakaļ