Sveicam Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienā!

Šī ir ļoti īpaša diena. Šodien savu dzimšanas dienu svin mūsu Latvija. Tā nav tikai zeme, pa kuru staigājam; gaiss, kuru elpojam, vai robežas, kas to aptver. Tie esam mēs paši. Šis vārds LATVIJA ietver nu jau 97 gadus senu vēsturi, kurā savas lappuses ir gan varoņiem un uzvarām, gan sakāvēm un apspiešanām. Tajā ir savas lappuses arī Liepājai un mums visiem – liepājniekiem. Katram no mums.
 
Šis ir ļoti nozīmīgs brīdis ne tikai tāpēc, ka atskatāmies uz 97 gadus senu pagātni, bet arī tādēļ, ka esam arī jauna ceļa priekšā – ir palikuši 3 gadi līdz Latvijas simtgadei. Latviešiem skaitlis trīs ir maģisks. Paskatieties jebkurā pasakā vai stāstā viss ir pa trim – ir trīs vēlēšanās, ir trīs tēvadēli, ir trīs mēģinājumi doti un trīs gudrie no Austrumiem ierodas. Viss ir pa trim. 
 
Mums arī priekšā ir doti trīs gadi – līdz Latvijas simtgadei. Es ticu, ka tas ir laiks, kad mēs varam paveikt nebijušas lietas un sasniegt nesasniedzamo savai valstij par godu. Mums jau ir vairāk dots nekā citiem – mēs esam izglītotāki nekā briti, medaļām bagātāki nekā amerikāņi. 
 
Bet es ticu, ka mēs visi kopā varam vēl labāk! Tas ir mans aicinājums: līdz Latvijas simtgadei katrs apņemamies izdarīt vismaz trīs lietas savai valstij! Trīs ozolus iestādīt, trīs putnubūrīšus uztaisīt, trīs latviešu autoru grāmatas izlasīt vai trim cilvēkiem palīdzēt, kas nonākuši nelaimē. Vienalga ko, bet katrs labs darbs veido arī mūs pašus labākus un labāku vidi ap mums. Un tā būtu labākā dāvana mūsu Latvijai!
 
Es gribu novēlēt, lai Jums skaisti šie svētki! Ja neliela saujiņa cilvēku pirms 97 gadiem ar savu drosmi, ticību un pārliecību pasaules politiskajā kartē varēja iezīmēt jaunu neatkarīgu valsti, tad es ticu, ka mēs visi kopā varam šo valsti vest pretī panākumiem. Ar lepnumu, cieņu un mīlestību – sirdī un darbos!
 
 
Ar cieņu,
Uldis Sesks
Liepājas domes priekšsēdētājs
Atpakaļ