Sesks: Liepāja ir investīcijām pievilcīga un atvērta

Liepāja ir pievilcīga un atvērta ārzemju investīcijām, ko nodrošinājis gadiem ilgais darbs, attīstot pilsētas infrastruktūru, "Rietumu Radio" informēja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

"20 gadus ilgs mērķtiecīgs darbs ir devis rezultātu. 14 lieli skandināvu uzņēmumi strādā "Liepājas biznesa centrā" Kapsēdes ielā, tie attīstās un turpina investēt. Nodrošinātas 800 – 900 darbvietas, kas nākamgad, visticamāk, pieaugs līdz tūkstotim," sacīja Sesks, raksta LETA.

Nepieciešams, lai ražotājiem būtu pieejams ūdens, gāze, elektrība, pievedceļi, dzelzceļš.

Liepājā jauni uzņēmumi attīstās arī teritorijās Tosmarē, pie uzņēmuma "Līvu alus" un Meldru ielā. Četras piecas reizes nedēļā kursē prāmis uz Zviedriju un Vāciju.

"Ap 2008.gadu Liepājā bija sarežģīti atrast augstas kvalifikācijas darbiniekus. Tagad kadru sagatavošanu rūpniecības uzņēmumiem galvenokārt nodrošina modernizētais Liepājas tehnikums," uzsvēra Sesks.

Ir publiskoti Valsts reģionālās attīstības aģentūras veiktā pētījuma rezultāti, kura mērķis bija noteikt investīciju vides pievilcību. "Liepājai ir augsts reitings teritorijas plānošanas un zemes izmantošanas rangā, kur viens no galvenajiem kritērijiem ir rūpniecības apbūves teritoriju īpatsvars," piebilda Sesks.

Atpakaļ