Satiksmes ministrs Liepājā pārrunā lidostas sertifikācijas gaitu un ostas uzņēmēju ieceres

Reģionālās darba vizītes ietvaros satiksmes ministrs Uldis Augulis šodien, 27.maijā, tikās ar Liepājas pilsētas domes vadību, lai pārrunātu pilsētai aktuālos projektus satiksmes jomā, kā arī apmeklēja nesen rekonstruēto Liepājas lidostu, kur iepazinās ar tās sertifikācijas gaitu, un uzklausīja Liepājas ostas uzņēmumu pārstāvju sasāpējušās problēmas.

Lidostas apskates laikā ministrs pārrunāja līdzšinējo sertifikācijas gaitu gan ar SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” valdes locekli Agri Sprūdi un pašvaldības amatpersonām, gan arī pieaicināto Civilās aizsardzības aģentūras vadītāju Māri Gorodcovu, ministrijas Aviācijas departamenta vadītāju Arni Muižnieku un Latvijas Gaisa satiksmes vadītāju Dāvidu Tauriņu. Kā tikšanās laikā uzsvēra U.Augulis, lidostas sertifikācija ir nozīmīgs jautājums, kas skar ne tikai vienu pašu Liepāju, bet tās ir nacionālas intereses, tādēļ sertifikācijas veiksmīgai norisei Liepājas lidostai plānots piesaistīt lidostas “Rīga” vadošos speciālistus, noslēdzot sadarbības līgumu. Savukārt pēc sertifikācija iegūšanas būs iespējams turpināt sarunas par abu lidostu tālāku sadarbību ikdienas lidojumu apkalpošanā. Šobrīd uzsāktais sertifikācijas posms saskaņā ar Eiropas Savienības aviācijas drošības direktīvām paredz vairāk nekā 3000 kritēriju pārbaudi pirms lidosta var pilnvērtīgi atsākt darbu.

Tiekoties ar Liepājas pilsētas domes vadību un Attīstības pārvaldes vadošajam speciālistiem, tika pārrunātas aktualitātes satiksmes nozarē, tai skaitā ceļu sakārtošana, kvalitāte un turpmākā rīcība, izstrādājot vienotu ceļu finansēšanas modeli. Ministrs pauda atbalstu pašvaldības iecerēm Grīzupes ielas posma rekonstrukcijai, kā arī atlikušā Ganību ielas posma sakārtošanai, kā arī tika pārrunāts jautājums par veloceļu izbūvi no Liepājas Grobiņas virzienā un Nīcas virzienā, kas šobrīd tiek risināts kopīgi ar valsts akciju sabiedrību “Latvijas Valsts ceļi”.

Ministrs reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja arī Liepājas ostas uzņēmumus, kur pārrunāja uzņēmējiem aktuālos jautājumus par tranzīta sekmēšanu, loģistiku un dzelzceļa infrastruktūra uzlabojumiem. Tāpat ministrs piedalījās Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās izstādes “Uzņēmēju dienas 2016” atklāšanā Liepājas Olimpiskajā centrā.Andrejs Rjabcevs,
Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos

Atpakaļ