Rosinās paplašināt ārstu loku, kas ir tiesīgi veikt invaliditātes ekspertīzi

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 17.februārī, konceptuāli vienojās iesniegt Saeimā Invaliditātes likuma grozījumus, ar kuriem tiks paplašināts to ārstu loks, kuri ir tiesīgi veikt personu veselības un funkcionālo spēju novērtēšanu.

“Saeimā esam daudz runājuši par rindām uz invaliditātes ekspertīzes pakalpojumu un skatījuši klientu sūdzības par personāla attieksmi. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā hroniski trūkst darbinieku, un tā nav spējusi piesaistīt jaunus speciālistus - to raksturo desmit brīvas štata vietas un liels vidējais darbinieku vecums. Lai risinātu problēmu, rosinām paplašināt speciālistu loku, kuri drīkst veikt invaliditātes ekspertīzi,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča

Patlaban invaliditātes ekspertīzi mūsu valstī drīkst veikt vienīgi ārsta eksperta sertifikātu ieguvušās personas ar divu gadu pieredzi rezidentūras programmā. Vēlamies atteikties no šīs prasības, jo tas būtiski ierobežo ārstu iespējas strādāt Valsts darbspēju ekspertu komisijā, skaidro A.Barča. Vienlaikus Labklājības ministrija ir paredzējusi nodrošināt specifiskas apmācības ārstiem bez eksperta sertifikāta, kuri veiks invaliditātes ekspertīzi. 

A.Barča cer, ka likuma izmaiņas ļaus Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai aizpildīt vakances un mazināt rindas pēc pakalpojuma, kā arī pilnveidot klientu apkalpošanas standartu.

 

Saeimas Preses dienests, saeima.lv

Atpakaļ