Rindu mazināšanai veselības aprūpē paredzēs vēl 10 miljonus eiro

Rindu mazināšanai veselības aprūpē nākamā gada budžetā paredzēs vēl 10 miljonus eiro, šodien, 16.augustā, Latvijas Radio teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsvēra, ka viņa vadītā valdība veido mazliet citādāku pieeju valsts budžeta plānošanai, nekā līdzšinējās valdības. Iepriekš budžets vairāk vai mazāk tika skatīts atrauti no valdības rīcības plāna. Arī šī valdība, saņemot jaunās politiskās iniciatīvas par 800 miljoniem eiro, varēja iet lēnām cauri un tās vētīt.

Taču jau pašlaik ir zināmas valdības prioritātes. "Mēs jau iepriekš esam nobalsojuši par izglītību un veselības aprūpes reformu. Tās ir ārpus konkurences un savus līdzekļus saņems," uzsvēra premjers.

Viņš norādīja, ka jau pašlaik ir lēmums par 35 miljonu piešķiršanu veselības aprūpei. Vēl 10 miljoni eiro tiks rindu mazināšanai, lai var uzsākt reformas, piebilda Kučinskis.

Jau vēstīts, ka 9.augustā valdība diskusiju rezultātā vienojās par nākamā gada budžeta fiskālās telpas apmēru - 70 miljoniem eiro. Taču tagad ministrijām būs jāvienojas par tām prioritātēm, kurām šo finansējumu novirzīt, toreiz norādīja Kučinskis. Viņš arī piebilda, ka fiskālajā telpā nav ietverts papildu finansējums izglītībai 27 miljonu eiro apmērā un veselības nozarei 35 miljonu eiro apmērā.

Savukārt 12.augustā pēc tikšanās ar tiesībsargu Juri Jansonu, veselības ministre Anda Čakša žurnālistiem norādīja, ka VM ir izstrādājusi plānu un iesniegusi pieprasījumu par vēl papildu 41 miljona eiro piešķiršanu veselības aprūpei, lai mazinātu rindas pie speciālistiem un uz izmeklējumiem. "Jautājums par prioritātēm, vai tam atradīsies līdzekļi vai nē," sacīja Čakša. Šajā summā gan nav iekļauts atalgojuma pieaugums mediķiem, viņa piebilda.

LETA

 
Atpakaļ