Pilsētas vadība teiks ceļavārdus Latvijas IV Olimpiādes Liepājas sportistu delegācijai

Otrdien, 28. jūnijā, plkst. 16 Liepājā, koncertzāles "Lielais dzintars" foajē norisināsies Latvijas IV Olimpiādes Liepājas sportistu delegācijas prezentācija, kurā Liepājas pilsētas vadība teiks ceļavārdus un svinīgi nodos pilsētas karogu Liepājas delegācijai, kā arī informēs par mūsu spēcīgākajiem sportistiem, dalībnieku skaitu, pārstāvētajiem sporta veidiem un citiem jautājumiem.

Pasākumā piedalīsies Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis. Savukārt Liepājas pilsētas karogs tiks svinīgi pasniegts Sporta pārvaldes vadītājam Artim Lagzdiņam, kurš to nodos Latvijas IV Olimpiādes Liepājas delegācijas karognesējam, vairākkārt titulētajam burātājam Jānim Preisam, kurš liepājniekiem pievienosies Valmierā.

Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados. Iepriekš, 2012. gadā no 6. līdz 8. jūlijam, Latvijas III Olimpiāde notika Liepājā, kurā Latvijas pašvaldību konkurencē Liepāja piekāpās tikai Rīgai ar izcīnītām 20 zelta, 11 sudraba un 14 bronzas medaļām.

Jau ziņots, ka 1. jūlijā plkst. 21.15 Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, norisināsies Latvijas IV Olimpiādes atklāšanas ceremonija. Tās laikā tiks akcentēts, ka sportisti kļūs par Olimpiādes varoņiem, ko raksturo neizsīkstoša enerģija, mērķtiecība, gribasspēks un ticība saviem spēkiem. Atklāšanas ceremonijā klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Aicinām liepājniekus apmeklēt Latvijas IV Olimpiādes atklāšanas ceremoniju, kā arī atbalstīt sportistus sacensībās. Jāpiebilst, ka Olimpiādes atklāšanas ceremoniju tiešraidē no plkst. 21.15 pārraidīs Latvijas Televīzija.

Par Latvijas IV Olimpiādi:

No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā notiks Latvijas IV Olimpiāde, pulcējot sportistus, kuri godam aizstāvējuši savu pilsētu, novadu un valsti dažāda mēroga sacensībās. Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā.

Atsevišķi sporta veidi tiks organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV Olimpiādes laikā norisināsies peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā “Kleisti” notiks sacensības jātnieku sportā. Valkā gaidāmas ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV Olimpiādes sauklis ir “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Latvijas IV Olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras Olimpiskajos sporta veidos. Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados.

Vairāk informācijas par Latvijas IV Olimpiādi mājaslapā olimpiade.lv.
Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes
vadošais projektu vadītājs
Mārtiņš Jansons
Atpakaļ