Notiks publiskā apspriešana Liepājas pilsētas attīstības dokumentiem

Lai vienotos par Liepājas pilsētas ilgtermiņa un vidēja termiņa mērķiem, to sasniegšanai būtiskākajām rīcībpolitikām, kā arī prioritārajiem investīciju projektiem, 2014. gada 10. janvārī Liepājas pilsētas Dome uzsāks publisko apspriešanu par Liepājas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030. gadam 1. redakciju un Liepājas pilsētas attīstības programmas 2014. - 2020. gadam 1. redakciju un minēto dokumentu stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējumu Vides pārskata 1. redakciju.

Liepājas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam 1. redakcijas izstrādātāji ir Liepājas pilsētas Attīstības pārvalde un Būvvalde.

Liepājas pilsētas attīstības programmas 2014. - 2020. gadam 1. redakcijas izstrādātāji ir Liepājas pilsētas Attīstības pārvalde un Būvvalde.

Stratēģijas un Attīstības programmas stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata 1. redakciju izstrādātāja Liepājas pilsētas Vides daļa.

„Mēs visi veidojam mūsu pilsētu, mūsu Liepāju. Uzskatu, ka pilsētvides atjaunošanu ir jāsasaista ar pasākumiem, kas veicina izglītību, kultūru, saimniecisko attīstību, sociālo iekļaušanu un vides aizsardzību. Pašlaik šāda pieeja ir īpaši svarīga, ņemot vērā nopietnās problēmas, ar ko Liepāja šobrīd saskaras. Pilsētas izaicinājumi ir gan izmaiņas sabiedrības demogrāfiskajā situācijā, gan arī ekonomikas izraisītās sekas saistībā ar darba vietu radīšanu un sociālo attīstību. Ir svarīgi novērst šīs problēmas, lai izveidotu ilgtspējīgu pilsētu, kurā labi justos gan liepājnieki, gan pilsētas viesi.  Liepājas attīstība ir atkarīga no ikviena no mums, tādēļ aicinu liepājniekus būt aktīviem un iesaistīties attīstības dokumentu izstrādē, kas kalpos kā vadlīnijas pilsētas izaugsmei,” iesaistīties pilsētas veidošanā aicina domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Dokumenti izstrādāti Liepājas pilsētas pašvaldība administratīvajai teritorijai, tomēr Liepājai kā starptautiska un nacionāla līmeņa centram ir plašāka ietekme. Piemēram, reģionālā mērogā dokumenti ietekmēs Kurzemes plānošanas reģiona teritoriju, prioritāri skarot Liepājas apkārtni un nodrošinot visplašākā pakalpojumu pieejamību un dažādu jomu attīstību.

Nacionālā mērogā dokumenti ietekmēs Liepājas  sasniedzamību un ar loģistikas nodrošināšanu saistītas jomas (sauszemes un jūras transporta sasaisti un attīstību, cilvēkresursu mobilitātes) nodrošināšanu. Dokumentus plānots apstiprināt 2014.gada vidū.

 

 


Informāciju sagatavoja:
Zane Ģirne

Liepājas pilsētas domes
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
 

Atpakaļ