Nevalstiskās organizācijas aicinātas pieteikties dalībai Saeimas un NVO 10.forumā

Nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti pieteikties dalībai Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forumam, kas šogad norisināsies jau desmito gadu un notiks 10.jūnijā Saeimā.

Saeimas un NVO forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe.

Forums notiks trīs paralēlās darba sesijās. Pirmā sesija būs veltīta drošības jautājumiem. Ņemot vērā, ka mūsdienās civiliedzīvotāji aizvien biežāk kļūst par mērķi draudu īstenošanai dažādās ģeopolitiskajās interesēs, ir svarīgi Latvijas iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību sagatavot iespējamām provokācijām un informēt, kā adekvāti reaģēt uz tām, ievērojot normatīvo regulējumu un demokrātijas principus. Drošības jautājumu sesiju vadīs Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe.

Otrajā foruma sesijā dalībnieki diskutēs par labu pārvaldību – publiskās pārvaldes un sabiedrības sadarbību, pievēršoties arī lobisma regulējuma problemātikai. Labas pārvaldības sesiju vadīs Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un sabiedrības par atklātību „Delna” jurists Gundars Jankovs.

Foruma trešā paralēlā sesija būs veltīta jauniešiem, NVO un izglītības nākotnei Latvijā. Tās dalībnieki runās par kompetencēs balstīta vispārējās izglītības satura ieviešanas gaitu un šīs reformas ieguvumiem. Klātesošie diskutēs, kā panākt, lai jaunieši tieši izglītības iestādēs kļūtu par pilsoniski aktīviem iedzīvotājiem un kā neformālās izglītības pamatprincipus, piemēram, brīvprātīgo darbu, integrēt mācību procesā. Jaunatnes jomas sesiju vadīs Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele un Latvijas Jaunatnes padomes prezidents Emīls Anškens.

Pēcpusdienā tiks sniegti ziņojumi par katru no sesijām, un visi foruma materiāli pēc pasākuma būs pieejami Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.  

Noslēguma diskusija būs veltīta tam, lai izvērtētu līdzšinējo Saeimas un NVO dialogu, kā arī diskutētu par sadarbības uzlabošanas iespējām nākamajos desmit gados. Tās dalībnieki analizēs līdzšinējos veiksmes stāstus un runās par demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības nostiprināšanu Latvijā. Tāpat forumā diskutēs par  valsts un nevalstiskā sektora sadarbību Latvijas simtgades kontekstā, raugoties uz lielajiem Latvijas, Eiropas un pasaules nākotnes izaicinājumiem. Diskusiju vadīs Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

Foruma norisei varēs sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv.

Pieteikties forumam var elektroniski saitē http://visidati.lv/aptauja/1186362083/ līdz 27.maija plkst.17.00. Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits sesijās un forumā kopumā ir ierobežots.

Kopš Saeima 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un NVO sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šis būs jau desmitais Saeimas un NVO forums, un to organizē Saeima sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

Saeimas un NVO foruma programma


Saeimas Preses dienests

 

Atpakaļ