Mūsu pilsētā plīvo četri Zilie karogi

28.maijā Liepājā tika pacelti četri Zilie karogi – Dienvidrietumu peldvietā pie glābšanas stacijas, pilsētas Centrālajā peldvietā pie glābšanas stacijas, Liepājas Jahtu ostā un atpūtas vietā “Beberliņi”.

Kā Zilo karogu svinīgajā pacelšanas ceremonijā atzina Zilo karogu žūrijas pārstāvis Jānis Ulme, viņam jau pats par sevi saprotams ir tas, ka ik gadu, lai mastos paceltu vairākus Zilos karogus, jādodas uz Liepāju. Un uzsvēra, ka vairāk Zilo karogu, nekā mūsu pilsētā, Latvijā ir vienīgi Jūrmalā  - par vienu vairāk.

Katrā Zilā karoga pacelšanas pasākumā piedalījās Jūras meita, kura lūkojās, lai karogi tiku pacelti godam. Zilo karogu Centrālajā peldvietā pie Glābšanas stacijas, kur tas tika pacelts, piedaloties Liepājas jaunajiem mūziķiem Normundu Karpiču un Kristu Mediņu,  Liepājas zinātkāres centru “Zili brīnumi”, Liepājas domes vadību un Zilā karoga nacionālās žūrijas pārstāvjiem, Jūras meita atveda, izmantojot glābēju kvadriciklu.

Pēc karoga svinīgās pacelšanas mastā, ko veica J.Ulme kopā ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunāru Ansiņu un Vilni Vitkovski, pasākuma apmeklētāji varēja baudīt zinātkāres centra “Zili brīnumi” priekšnesumus un ķīmiskos demonstrājumus, kā arī baudīt īpašos saldējumus un kokteiļus.

Savukārt Jahtu ostā Jūras meita Zilo karogu atveda ar velosipēdu. Viņu pavadīja  longbordisti.

Arī jahtu ostās Zilai karogs ir vides kvalitātes simbols. Liepājas jahtu  osta ir viena no divām Jahtu ostām Latvijā, kas šogad var lepoties ar pasaulē vienu no populārākajiem tūrisma ekosertifikātiem, pozicionējot to blakus Stokholmas, Gdaņskas un citām Eiropas un pasaules jahtu ostām.

Par godu šim nozīmīgajam notikumam pēc svinīgās ceremonijas viesi var doties izbraucienā pa Liepājas ostu ar kuģīti “Četri vēji” par simbolisku samaksu - 1 eiro.  

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Jānis Lapiņš, kopā ar J.Ulmi paceļot mastā karogu, uzsvēra: “Liepājas jahtu osta var būt lepna, ka atrodas pašā pilsētas centrā, kas dod daudz priekšrocības, bet  uzliek arī  pienākumu rūpēties par infrastruktūras attīstību un laba servisa nodrošinājumu. Liepājas Jahtu ostas rūpes par vidi un noteikto kritēriju stingru ievērošanu dod pienesumu pilsētas tūrisma nozarei  un ir kā skaista rota, un vizītkarte Liepājas ostai”.

Jau tuvākā gaida laikā tiek plānoti ieguldījumi, lai Liepājas Jahtu ostu paceltu jaunā kvalitātē, nodrošinot iespēju vienlaicīgi pieņemt līdz pat 100 jahtām, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis. Un atzīst, ka  jādomā un jāstrādā, lai jau tuvākajos gados Liepājai piesaistītu arvien vairāk jahtu un kādu no starptautiskajām jahtu regatēm.

Aizvadītā sezonā Liepājas Jahtu ostu apmeklēja 330 jahtas un lielākā daļa no tām bija no Vācijas. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints klāsta: “Vācieši ir patīkami pārsteigti par Liepāju un augstu novērtē servisu, apliecinot, ka arī nākamgad noteikti atbrauks un ieteiks to arī citiem  burātājiem. Vācijas jahtu īpatsvars arī pamudināja šopavasar doties pieredzes apmaiņas braucienā pa Vācijas jahtu ostām, lai veidotu sadarbību informācija apmaiņā un ieinteresētu Vācijas jahtsmeņus atbraukt arī līdz Liepājai. Kāda būs atdeva, par to varēs spriest sezonas beigās, apkopojot statistikas datus. Vēl bieži viesi Liepājā ir jahtas no Lietuvas, Somijas, Polijas un Zviedrijas.”

No jahtu centra Jūras meita devās ceļā uz atpūtas vietu “Beberliņi”, lai arī tur paceltu Zolo karogu. Vērtīgo vedumu uz Beberliņiem viņai transportēt palīdzēja Mārtiņš Kesus pieskaņotā gaisī zilā automobilī.

Katrā Zilā karoga pacelšanas vietā jūras meita atklāja kādu no jūras un ūdens noslēpumainajiem brīnumiem. Beberliņos varēja vērot arī veikbordistu paraugdemonstrējumus un klausīties mūziķu Normunda Karpiča un Krista Mediņa muzikālo priekšnesumu.

Uzziņai:

Liepājai kopumā šogad ir piešķirti 4 Zilie karogi.

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām.

Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums “Vides izglītības fonds”.

Kopumā starptautiskā žūrija šogad ir apstiprinājusi Zilā Karoga piešķiršanu Latvijā  17 peldvietām un 2 jahtu ostām.

Atpakaļ