Liepājas pirmsskolas pedagogu algas no 1. septembra plāno palielināt līdz 620 eiro

Liepājā pirmsskolas pedagogu algas plānots palielināt pakāpeniski – no 2016. gada 1. septembra algu pieaugums katram pedagogam varētu būt vidēji 88 eiro, veidojot 620 eiro mēnesī, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tā šodien Liepājas pilsētas domes pastāvīgo Finanšu komitejas un Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdēs vienojušies deputāti, uzklausot Izglītības pārvaldes sniegtos aprēķinus, norāda G.Jākobsone. Lēmums vēl jāpieņem Liepājas domes sēdē, kas plānota 18.augustā.

Ņemot vērā, ka stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumi, kas līdzšinējo 30 stundu vietā vienai darba likmei kontaktstundu skaitu pirmsskolas izglītības iestādēs ir paaugstinājuši līdz 40 stundām nedēļā, pašvaldība plāno pakāpeniski palielināt arī likmi – šobrīd bērnudārza pedagoga pamatlikmi nosakot 0,912, kas ir 36,47 stundas nedēļā un atalgojumu par šo slodzi 620 eiro.

G.Jākobsone pastāsta, ka līdz šim lielākā daļa Liepājas pirmsskolas pedagogu strādāja 33 stundas nedēļā, kas veidoja 1,1 likmi, par to saņemot vidēji 532 eiro. Liepājas pašvaldība, izvērtējot šī gada budžeta iespējas, radusi iespēju pirmsskolas pedagogu algu palielināt līdz 620 eiro, samazinot valdības noteikto jauno kontaktstundu skaitu un palielinot pedagogiem laiku kopējo pasākumu plānošanai līdz četrām stundām nedēļā līdzšinējo trīs stundu vietā.

Tādējādi bērnudārzu pedagogu darbs vairāk ietvers arī viņu veiktos papildu pienākumus – gatavošanos nodarbībām, dažādu svētku svinēšanu, līdzdalību pilsētas rīkotajos pasākumos utt.

"Valdība un arodbiedrība arī iepriekš vienojušās, ka skolotāju algas par vienu slodzi pakāpeniski pieaugs no 420 līdz 620 eiro mēnesī. Tāpēc esam apmierināti ar šo Domes deputātu lēmumu, jo Liepājas pirmsskolas pedagogi ir to skaitā, kuriem pašvaldība radusi iespēju palielināt atalgojumu līdz šai 620 eiro robežai," deputātu lēmumu komentē Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības Liepājas nodaļas vadītāja Simona Petrovica.

447 Liepājas pirmsskolas pedagogu algām pieaugot līdz 620 eiro, no pašvaldības budžeta šogad būs nepieciešams papildu finansējums 135 950 eiro, savukārt 2017. gadā – 407 856 eiro.

"Pozitīvi ir tas, ka, pakāpeniski palielinot pirmsskolas pedagogu algas, tiks samazināta starpība starp pirmsskolas pedagogiem un citām pedagogu grupām. Patlaban pirmsskolās amatalgas ir vidēji par 30% zemākas nekā skolās, taču ar papildināto modeli šī starpība tiktu nedaudz izlīdzināta," atzīst domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

liepajniekiem.lv

Atpakaļ