Liepājas dome atbalsta vieslektorus un akadēmisko personālu

Liepājas Universitāte un Liepājas pilsētas dome ir parakstījusi sadarbības līgumu, kurš paredz līdzfinansējuma piešķiršanu programmā „Akadēmiskā personāla darbs pētniecībā balstītu studiju nodrošināšanā”. Tas nozīmē, ka ar Liepājas pilsētas domes līdzfinansējumu uz universitāti tiks aicināti vieslektori, kā arī finansēts akadēmiskais personāls, portālam pastāstīja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāja Māra Zeltiņa atgādina, ka šāds līgums darbojas jau vismaz piecus gadus: „Katra fakultāte plāno, kā labāk šo finansējumu izmantot. Turklāt daļa vieslektoru ir speciālisti, kuru zināšanas noder ne tikai vienai fakultātei, bet arī visiem universitātes studentiem. Mēs esam atvērti un piedāvājam vieslekcijas apmeklēt arī interesentiem pilsētā.”

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis atzīst šādas vienošanās nepieciešamību: „Mums tas ir svarīgi. Tā ir konkrēta atbildība, tā ir attieksme un vēlme, lai akadēmiskais personāls tiek piesaistīts arī no ārpuses. Tas dod jaunas vēsmas un jaunu pieredzi.”

Atpakaļ