Liepājas 193 olimpieši pārstāvēs pilsētu 21 sporta veidā

Otrdien, 28. jūnijā, koncertzāles "Lielais dzintars" foajē norisinājās Latvijas IV Olimpiādes Liepājas sportistu delegācijas prezentācija. Pasākuma laikā Liepājas pilsētas vadība teica ceļa vārdus un svinīgi pasniedza pilsētas karogu liepājnieku delegācijai, kā arī informēja par dalībnieku skaitu, pārstāvētajiem sporta veidiem un citiem jautājumiem, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadošais projektu vadītājs Mārtiņš Jansons.

“Liepāja vienmēr ir bijusi pilsēta, kura sportā uzstādījusi sev ļoti augstu latiņu – mums ir gadiem senas sporta tradīcijas, pasaules līmeņa sporta zvaigznes, čempionātu medaļnieki un rekordu uzstādītāji. Man ir prieks, ka Latvijas IV Olimpiādei Liepāja ir nokomplektējusi spēcīgu savu “olimpisko sastāvu” – 193 sportisti, kas pārstāvēs pilsētu 21 sporta veidā. Liepāja ir labi sagatavojusies būt sīva konkurente citām pilsētām, tādēļ turēsim īkšķus par saviem sportistiem un gaidīsim mājās ar medaļām!” pavadot Liepājas delegācijas sportistus un trenerus, sacīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras uz sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, uzrunājot sportistus, norādīja, ka Latvijas Olimpiāde ir notikums, kas notiek reizi četros gados, un daudzi sportisti tam ir mērķtiecīgi gatavojušies visus šos četrus gadus, lai sasniegtu labākus rezultātus. “Kad iepriekš, 2012. gadā, pie mums Liepājā notika Latvijas Olimpiāde, Liepāja izcīnīja 20 zelta, 11 sudraba un 14 bronzas medaļas, piekāpjoties tikai Rīgai kā galvaspilsētai. Es esmu pārliecināts, ka kopš tā laika Liepāja ir tikai kļuvusi stiprāka sportā,” sacīja V.Vitkovskis, novēlot sportistiem sacensībās parādīt savu labāko sniegumu.

Pasākumā Liepājas pilsētas karogs tika svinīgi pasniegts Liepājas kanoe braucēju duetam Aivim Tintem un Gatim Prankam, kuri no liepājniekiem bija vistuvāk kvalifikācijai 2016. gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, Brazīlijā. Kanoe dueta pārstāvji pilsētas karogu nodos Latvijas IV Olimpiādes Liepājas delegācijas karognesējam, vairākkārt titulētajam burātājam Jānim Preisam, kurš liepājniekiem pievienosies Valmierā.

Jau ziņots, ka nedēļas nogalē, no 1. līdz 3. jūlijam, Valmierā notiks Latvijas IV Olimpiāde, pulcējot sportistus, kuri godam aizstāvējuši savu pilsētu, novadu un valsti dažāda mēroga sacensībās. Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi.

No Liepājas dalībai Olimpiādē ir pieteikti 193 sportisti, no kuriem 74 - sievietes, 119 – vīrieši. Liepājas sportisti pilsētu pārstāvēs 21 sporta veidā.

Sporta spēļu veidos Liepāja tiks pārstāvēta sieviešu (18) un vīriešu florbolā (19), sieviešu (18)un vīriešu futbolā (20), individuālajos sporta veidos – badmintonā (1), boksā (6), burāšanā (8), cīņā (13), džudo (12), galda tenisā (8), loka šaušanā (2), peldēšanā (9), smaiļošanā un kanoe (2), airēšanas slalomā (2), svarcelšanā (1), taekvando (1), tenisā (6), triatlonā (1), vieglatlētikā (36), sporta un mākslas vingrošanā (6), pludmales volejbolā (4).

Liepājas sportistu delegācijas sastāvā ietilpst 36 treneri. Delegācijas vadītāja Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Evija Mūrniece. Liepājas oficiālie pārstāvji – domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras uz sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš un Liepājas Olimpiskā centra vadītājs Gatis Griezītis.

 

liepajniekiem.lv

Atpakaļ