Lembergs: Āboltiņas izteikumi liecina – «Vienotība» čakarēs Kučinska valdību

Līdzšinējie "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas paziņojumi, tostarp par to, ka "Vienotība" tagad rūpēsies par pensionāriem, liecina - "Vienotība” ir noskaņota "čakarēt" Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) veidoto valdību, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Lembergs, kurš arī piedalās valdības veidošanas sarunās, raidījumā atzina, ka pašreiz vēl nav skaidrība par to, kurus cilvēkus "Vienotība" izšķirsies virzīt trim vakantajiem ministru amatiem. Viņaprāt, ir izveidojusies kurioza situācija – deklarācija par nākamās valdības darāmajiem darbiem ir uzrakstīta, bet daļa ministru nav zināmi.

Lembergs ir pārliecināts, ka 11.februārī Kučinska valdība Saeimā tiks apstiprināta, jo tas, viņaprāt, nebūtu loģiski, ja kāds no trim potenciālās koalīcijas partneriem – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), "Vienotība" vai Nacionālā apvienība (NA) neatbalstītu Kučinska valdību.

Politiķis gan atturējās prognozēt to, vai Kučinska valdībai izdosies nostrādāt līdz nākamās – 13. Saeimas vēlēšanām. Kučinskim, pēc Lemberga sacītā, vajadzētu uzmanīgi pārdomāt, vai "tā izvēle par labu "Vienotībai"' kā koalīcijas partnerim bija pareiza.

"Vienotību", pēc Lemberga sacītā, plosa iekšējie konflikti. Turklāt, partijas līderes izteikumi, ka "Vienotība" tagad rūpēsies par pensionāriem, ņemot vērā, ka tās pārziņa būs Labklājības ministrija, gan liecina, ka "Vienotība" ir noskaņota "čakarēt" arī Kučinska valdību.

Proti, "Vienotība" izvirzīs neizpildāmas prasības un nostādīs  Kučinska valdību krīzes situācijā, sprieda Lembergs, norādot – "Vienotība" gāza savu, Laimdotas Straujumas valdību, un tagad ir "mērķis par savām kļūdām atspēlēties" Kučinska valdībai.

Ziņots, ka ceturtdien, 28.janvārī, visas topošās koalīcijas partijas ZZS, „Vienotība” un NA vienojās par amatu sadalījumu jaunajā valdībā.

Paredzams, ka ZZS rīcībā būs premjera amats, kas būs Kučinskim, kā arī finanšu ministra postenis, kas būs Danai Reizniecei-Ozolai. Tāpat ZZS rīcībā būs aizsardzības ministra postenis, ko ieņems Raimonds Bergmanis, veselības – Guntis Belēvičs, satiksmes – Uldis Augulis un zemkopības – Jānis Dūklavs.

„Vienotībai” valdībā būs ārlietu, iekšlietu, labklājības, ekonomikas, kā arī izglītības un zinātnes ministru amati. Pirmos divos no tiem saglabās attiecīgi Edgars Rinkēvičs un Rihards Kozlovskis. Pārējo ministru amatu kandidāti vēl nav zināmi.

NA valdībā būs pārstāvēta ar trim ministriem, kuri savos pienākumus veica demisionējušajā Laimdotas Straujumas valdībā. Proti, kultūras ministre būs Dace Melbārde, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un tieslietu ministrs – Dzintars Rasnačs.

 

lsm.lv

javascript:;
Atpakaļ