Latvijā pirmo pludmales pieejamības kompleksu cilvēkiem ar invaliditāti atklās Liepājā

Noslēdzoties Liepājas pludmales pielāgošanas darbiem, piektdien, 2. augustā, plkst. 11.00 Glābšanas stacijā, Jūrmalas parkā, tiks atklāts Latvijā pirmais pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar invaliditāti. Lai iepazītu jauno kompleksu, uz atklāšanas pasākumu aicināts ikviens interesents.

„Mērķtiecīgi esam strādājuši, lai pludmalē labi justos ikviens liepājnieks. Esmu ticies ar cilvēkiem ratiņkrēslos, kuri ir izteikuši vēlmi pilnvērtīgi atpūsties pludmalē, peldēties jūrā. Kopīgiem spēkiem esam nonākuši projekta finiša taisnē un jau šo piektdien cilvēki ar īpašām vajadzībām varēs baudīt tās iespējas, kas līdz šim bijušas liegtas. Šis ir unikāls projekts – Liepājas pludmale ir pirmā Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,” uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Izveidotais komplekss cilvēkiem ar invaliditāti ļaus pilnvērtīgi izbaudīt Liepājas pludmales sniegtās atpūtas iespējas. Komplekss ietver cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem pielāgotas pārģērbšanās un labierīcību telpas ar dušu un tualeti.

Ģērbtuvē cilvēkiem būs iespēja pārģērbties, atstāt savas mantas un pa platu, cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotu laipu doties uz jūru, lai peldēšanas ratiņkrēslā vai patstāvīgi izbaudītu peldi jūrā vai atpūstos jūras krastā.

Jūrā, pretī Glābšanas stacijai, tiks izvietots audioboju komplekts, kas ar skaņas signālu neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ļaus noteikt atrašanās vietu jūrā un droši peldēt. 

Cilvēku ar redzes traucējumiem ērtībām Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru.

Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu ģērbtuvju moduļu, kā arī cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, Glābšanas stacijā būs pieejami arī pavadoņa – asistenta pakalpojumi.
 

liepaja.lv
 

Atpakaļ