Kučinskis: “Vienotībai” būs piecas ministrijas.

Partijai “Vienotība” jaunajā valdībā būs piecas ministrijas, otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš atzina, ka “Vienotība” nav apmierināta ar pašreizējo ministriju sadalījumu, vienlaikus uzsverot, ka negatavojas pārdalīt amatus par labu labu “Vienotībai”, kādu ministra portfeli noņemot nost pārējām koalīcijas partijām

Kučinskis uzsvēra, ka ceturtdien trīspusējās ZZS, “Vienotības” un Nacionālās apvienības sarunās ir jāvienojas par ministriju sadalījumu, un tad ir iespējams runāt par kādiem kompromisiem turpmākajā darbā.

“Kompromisi ir iespējami, bet tie neskars jau esošos ministrus,” sacīja Kučinskis.

Tāpat Kučinskis atzina, ka ir apspriesta iespēja izveidot Eiropas Savienības ministra amata izveidi.

Jau ziņots, ka “Vienotība” pirmdien lūdza tai uzticēt Veselības ministrijas (VM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību. Šobrīd VM vada ZZS ministrs Guntis Belēvičs, savukārt VARAM – Nacionālās apvienības pārstāvis Kaspars Gerhards.

Tāpat ziņots, ka premjera amata kandidāts Kučinskis pirmdien pēc tikšanās ar “Vienotību” žurnālistiem pauda, ka nepiekrīt partijas ierosinājumam mainīt veselības ministru Belēviču pret kādu “Vienotības” kandidātu.

Bez VM un VARAM “Vienotība” savā pārraudzībā vēlas arī Ārlietu, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, kā arī Labklājības ministriju. Kopumā partija nākamajā valdībā vēlas sešas ministrijas.

“Vienotība” par savām “sarkanajām līnijām” bija nosaukusi SM un TM. Tomēr SM vēlas pārraudzīt ZZS, savukārt TM – Nacionālā apvienība.

 

BNS

Foto: LETA

Atpakaļ