Kučinskis: Turpinoties stagnācijai valdības veidošanā, Saeima būtu pelnījusi atlaišanu

Turpinoties  stagnācijai jaunās valdības veidošanā, 12. Saeima būtu pelnījusi atlaišanu, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts, Saeimas deputāts Māris Kučinskis.

Viņš neslēpa, ka arī sarunā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni otrdien nedaudz pārrunāta Saeimas atlaišanas iespēja. Pagaidām gan tas nav aktuāli, jo sarunas par valdības veidošanu ir "tikai pirmajā etapā". Tomēr, ja "šāda stagnācija [valdības veidošanā] turpinātos, tad Saeima būtu pelnījusi atlaišanu".

"Nebūtu jau citas izejas," sprieda Kučinskis un skaidroja, ka līdz šim bijis gana daudz gadījumu, kad uzrunātie iespējamie premjera amata kandidāti domā par izteikto piedāvājumu un beigās tomēr atsakās no kandidēšanas uz Ministru prezidenta amatu.

Tā bija ar premjera amatam uzrunāto pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru ("Vienotība"), sacīja Kučinskis, pieļaujot, ka līdzīgi būtu rīkojies arī "Vienotības" pārstāvis, Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis. "Šobrīd ZZS sapurināja Šadurska kungu. Iespējams, arī viņš atteiktos," lēsa Kučinskis.

ZZS premjera amata kandidāts atkārtoti norādīja, ka "indikācijas liecina", ka Valsts prezidents viņu nominēs Ministru prezidenta amatā. Ja tas tā notiks un "Vienotība" izšķirsies par aiziešanu opozīcijā, ZZS vispirms runās ar opozīcijā esošajām Latvijas Reģionu apvienību un partiju "No sirds Latvijai".

Kučinskis visai izvairīgi izteicās par iespējamo sadarbību ar lielāko Saeimas opozīcijas partiju "Saskaņa". Pēc ZZS premjera kandidāta teiktā, uzticība "Saskaņai" ir mazinājusies pēc notikumiem Ukrainā, un ir jāpaiet ilgam laikam, lai šī uzticība atjaunotos.

Vienlaikus ZZS premjera amata kandidāts izteica cerību, ka "Vienotība" neizšķirsies par darbu opozīcijā gadījumā, ja valdības veidošana tiks uztucēta "zaļzemniekiem".

Jau ziņots, ka, lai gan ZZS oficiāli nominēja Māri Kučinski kā savu premjera kandidātu, tomēr arī partija "Vienotība" nolēma uzturēt savu pretendentu – Kārli Šadurski. “Vienotības” valdes un frakcijas kopsēdē par Šadurska kandidatūru plāno lemt trešdien, 13.janvārī.

 

lsm.lv

Atpakaļ