Kučinskis: Latvija jaunus bēgļus uzņemt nevar

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Māris Kučinskis ir apņēmies Eiropā aizstāvēt pozīciju, ka Latvija jaunus bēgļus uzņemt nevar.

Demisionējusī premjere Laimdota Straujuma (V) ir paudusi vēlmi, lai jauna valdība tiktu izveidota līdz nākamajai Eiropadomes sēdei, kad februārī Eiropas līderi lems par bēgļu jautājumu. Kučinskis šorīt LNT pauda viedokli, ka šāds scenārijs varētu piepildīties.

Kučinskis paziņoja, ka "nekādā gadījumā nevaram runāt par papildus saistību uzņemšanos", jo Latvijā vēl nav ieradušies pat pirmie bēgļi un nav zināms, kā veiksies ar to uzņemšanu. "Mums vēl ir jāizveido uzņemšanas mehānisms," piebilda ZZS politiķis.

ZZS premjera amata kandidāts atzīmēja, ka ar VL-TB/LNNK ir panākta vienošanās "par drošu "nē"" jaunu bēgļu uzņemšanai, un arī sarunās ar "Vienotību" esot justa visai noraidoša pozīcija. Uzskatām, ka Eiropai vispirms ir jāstiprina ārējā robeža un jānošķir bēgļi no ekonomiskajiem migrantiem, paziņoja Kučinskis.

Kučinskis Eiropas līderu sarunās šādu pozīciju aizstāvēšot ar tulku starpniecību. Viņš gan sola, ka neformālās sarunās spēšot iztikt arī bez tulka.

 

nra.lv

Atpakaļ