Kučinskis: ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevar

Ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevar, intervijā Latvijas Radio trešdien premjers Māris Kučinskis (ZZS) komentēja mediķu arodbiedrības ieceri izvērtēt, vai izteikt neuzticību valdības vadītājam saistībā ar rīcības plānu, kas nenosaka finansējuma palielināšanu veselībai.

“Tāpēc, ka pieprasīs demisiju, es nebeigšu strādāt. Mani tā kā nobaidīt ar to nevarēs,” viņš atbildēja uz jautājumu.

Premjers intervijā norādīja, ka pie naudas jautājuma valdība atgriezīsies pēc reformu veikšanas, kad būšot skaidrs ilgtermiņa risinājums veselības aprūpē, arī sabiedrībai pateikts, cik daudz valsts var atļauties un “ka sistēma nemainīsies ik pa brīdim lāpot caurumus”.

“Šobrīd ir punkti, kas šogad jāveic, un gribu teikt, ka šobrīd sākas ministra uzstāšanās, kā viņš tiks galā ar šiem plāniem. Procesam jābūt iesaistot arī tieši mediķu organizācijas, ķeramies pie darba un tad pie naudas. Piedāvājums no Kera puses bija, dodat naudu, mums viss ir kārtībā. Es tomēr palieku pie uzskata, ka vispirms sistēma, mehānisms, un tad runājam par naudu, pozīciju šobrīd neesmu gatava mainīt. Valdība vakar to apstiprināja – mēs ejam šo virzienu,” viņš stāstīja.

Tāpat Kučinskis pagaidām neredz pamata veselības ministra Gunta Belēviča demisijai, jo ir apstiprināts plāns, kas ministram jāveic.

“Ja mums izdevās apstiprināt gana konkrētu plānu ar gana konkrētiem uzdevumiem, ja vien nav objektīva iemesla, kāpēc kādi plāna punkti vienam vai otram ministram nevirzās, vai tas ir viņa vainas pēc, tas ir gluži loģiski. Šobrīd nav iemesla pateikt, ka kāds no valdības ministriem nebūtu gatavs strādāt savu spēju robežās un cik vien labi var,” viņš komentēja.

Jau ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) neatbalsta valdības rīcības plānu, kas otrdien valdībā tika pieņemts. LVSADA tuvākajā laikā sasauks padomes sēdi, lai pārrunātu neuzticības izteikšanu premjeram Kučinskim. Tas, visticamāk, notiks pēc 1.maijā plānotās tautas sapulces Doma laukumā “Par cienīgu darbu, veselību un izglītību Latvijā”. Prognozēts, ka tajā piedalīsies tūkstotis cilvēku. To rīko kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību.

Atpakaļ