Bērnudārzu rindu samazināšana – viena no jaunā gada prioritātēm

Viena no Liepājas domes nākamā gada prioritātēm ir bērnudārzu rindu samazināšanas plāns, sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

"Par vienu no nākamā gada prioritātēm gribu izvirzīt pilnīgi skaidru plānu, kas mums notiek ar pirmsskolas izglītības iestādēm, kā mēs konkrētā laikā samazinām rindas," intervijā "Rietumu radio" sacīja teica Vitkovskis. "Tas ir būtisks faktors pilsētas pievilcībai un iedzīvotāju piesaistei."

Vitkovskis sacīja, ka iespējas ir vairākas, tostarp esošo bērnudārzu paplašināšana, jaunu būvniecību, kā arī plašāka sadarbība ar privātajiem bērnudārziem.

"Noteikti nonāksim pie skaidra plāna, lai šo situāciju atrisinātu, un jautājums tiktu noņemts no dienaskārtības," sacīja Vitkovskis, piebilstot, ka "akūtā rinda" uz bērnudārziem ir aptuveni 200 bērnu.

Kā liecina Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes mājaslapā pieejamā informācija, 2014.gada 1.septembrī Liepājā bijuši 4752 bērni vecumā no viena līdz septiņiem gadiem, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 3390 bērnu. Kopējais rindā pieteikto bērnu skaits bija 1507 bērni, tostarp 618 – vecumā no 1,6 līdz pieciem gadiem.

Atpakaļ