Atklāj Porziņģa dāvināto basketbola laukumu

Šodien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas "Knicks" spēlētājs Kristapa Porziņģis dāvināja dzimtajai pilsētai Liepājai jaunuzbūvēto āra basketbola laukumu.

Atklāšana notika, piedaloties ap 300 faniem, Liepājas domes pārstāvjiem, Latvijas jaunajiem basketbolistiem un daudziem interesentiem, novēroja aģentūra LETA.

Porziņģis pauda gandarījumu, ka projekts izdevies un realizēts tik ātri, pateicās Liepājas domes vadībai par atvēlēto zemesgabalu, kas nu jau kļuvis par basketbola laukumu.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks sacīja, ka valsti dara stipru stipri cilvēki un tāda esot Porziņģu ģimene. Viņš dāvināja Porziņģim grāmatu, ko ņemt līdzi uz Ameriku - greznu izdevumu par Liepājas slavenāko jūgendstila arhitektu Berči. Savukārt Porziņģis Seskam - basketbolista kreklu.

Porziņģis izdarīja vairākus izmēģinājuma metienus pa jaunajiem groziem, dalīja autogrāfus, fotografējās kopā ar faniem un piebilda, ka šis, iespējams, ir tikai viens no līdzīgiem projektiem. Arī citur Latvijā varētu tapt viņa atbalstīti āra basketbola laukumi.

Jau ziņots, ka laukums ar apgaismojumu izveidots atbilstoši NBA parametriem stadiona "Daugava" rezerves stadionā blakus futbola laukumam. Basketbola laukums papildinās jau esošo sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru - āra trenažierus un ielu vingrošanas laukumu. Šo teritoriju iecienījuši arī velosipēdisti, nūjošanas un skriešanas entuziasti. Līdzīgu projektu izmaksas lēšamas ap 100 000 eiro.

Šī gada februārī Liepājas domes sēdē nolēma konceptuāli atbalstīt dāvinājuma pieņemšanu no Porziņģa - āra basketbola laukumu.

Liepājas domē bija saņemts Porziņģa iesniegums, kurā basketbolists paudis ieceri līdz šī gada vasarai Liepājā izveidot āra basketbola laukumu kā dāvanu Liepājai un liepājniekiem. Iesniegumā bija izteikts lūgums atbalstīt dāvinājuma pieņemšanu un atļaut Porziņģa fondam "Porzingis Family Foundation Inc" ierosināt attiecīgā labiekārtojuma ieceri un veikt nepieciešamos labiekārtošanas darbus. Ieceri par basketbola laukumu izveidi praktiski apņēmās īstenot slavenā basketbolista brālis Mārtiņš Porziņģis un fonds "Porzingis Family Foundation Inc".

Pēc dāvinājuma pārņemšanas Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā tā apsaimniekošanu veiks SIA "OC Liepāja".

Atpakaļ