Akcijā “Skolas diena” Sesks vidusskolēniem māca ekonomiku

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotās ikgadējās akcijas “Skolas diena” ietvaros Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks šodien, 20.septembrī, viesojās Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, kur skolēniem novadīja ekonomikas stundu, stāstot par pilsētas pārvaldību un nākotnes iecerēm, portālu informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Liepājas mērs U.Sesks 10.klases audzēkņus iepazīstināja ar prezentāciju par Liepājas ekonomikas struktūru, pilsētas ģeogrāfiskajām priekšrocībām un neaizsalstošās ostas iespējām, dažādu projektu īstenošanu, kā arī plašo ražojumu spektru, kas top Liepājas uzņēmumos.

Kā ekonomikas stundas laikā norādīja paši skolēni, daudzi nav varējuši iedomāties, cik dažādas un neparastas lietas tiek ražotas Liepājas uzņēmumos. Skolēni uzzināja, ka Liepājā top ne tikai metāls un tekstilizstrādājumi, bet arī detaļas „Volvo” tehnikai, specializētais aprīkojums ūdenslīdējiem un ugunsdzēsējiem, higiēnas salvetes un vēl virkne dažādu produktu, par kuriem ikdienā mazāk zināms, jo šī produkcija galvenokārt tiek eksportēta uz tirgiem ārzemēs.

“Es pats esmu Raiņa 6.vidusskolas absolvents, tāpēc bija patīkami vēlreiz tikties gan ar skolotājiem, gan arī ar jauno direktoru Kārli Strautiņu, kas enerģiski ķēries pie skolas sakārtošanas un mācību vides labiekārtošanas. Redzu, ka to novērtē arī skolēni, kuri interesējas ne tikai par to, kas šodien notiek Liepājā, bet arī par to, kāda pilsēta būs rīt vai pēc gadiem pieciem. To ir svarīgi parādīt jauniešiem, lai pēc skolas beigšanas viņi saistītu savu dzīvi ar dzimto pilsētu,” norāda Liepājas domes priekšsēdētājs U.Sesks.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš šodien viesojās Ezerkrasta sākumskolā, kur tikās ar 4.klases skolēniem. “Zināšanas par savu pilsētu veicina patriotismu, tādēļ man ir prieks, ka arī mazie liepājnieki seko līdzi jaunumiem pilsētā. Skolēni ir zinoši gan par to, ko pilsētā ražo, gan arī par lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējām. Akcijas „Skolas diena” ietvaros ir iespējams dziļāk izprast skolotāju un audzēkņu ikdienas darbu, novērtēt, kā mācību iestādes attīstās un izvērtēt, kur nepieciešams pašvaldības atbalsts,” pauž domes priekšsēdētāja vietnieks G.Ansiņš.

Jau vēstīts, ka no 16.septembra līdz 4.oktobrim Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīko akciju „Skolas diena 2013”, kuras laikā aicina Saeimas un pašvaldību deputātus, Izglītības un zinātnes ministrijas darbiniekus uz dienu kļūt par pedagogu „ēnām” un iejusties izglītības darbinieku ikdienas darba ritmā. Akcija „Skolas diena” tiek rīkota kopš 2011.gadā un pērn tajā iesaistījās 261 pašvaldību un Saeimas deputāts, kas uz vairākām stundām kļuva par 1034 pedagogu “ēnām” 291 izglītības iestādē visā Latvijā.

Autors: liepajniekiem.lv

Atpakaļ