Aicina ieteikt GADA un GODA liepājniekus

Sākot no 26. janvāra līdz 12. februārim Liepājas iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas, iestādes un uzņēmumi aicināti ieteikt kandidātus titulam "Goda liepājnieks" un "Gada liepājnieks 2015", kuri ar nesavtīgu darbu mūža garumā apliecinājuši piederību Liepājai vai īpaši izcēlušies ar kādu spilgtu veikumu vai notikumu aizvadītajā gadā.

Tā Liepājā jau ir ilggadēja tradīcija – pilsētas dzimšanas dienā, 18. martā sumināt liepājniekus gan par viņu labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā vai mūža veikumu.

Tāpēc ikviens aicināts atcerēties nozīmīgus 2015. gada notikumus pilsētā un  izvērtēt, kuri cilvēki ar tiem saistīti un būtu pelnījušo šo godpilno titulu.

“Kā liepājnieks es varu droši teikt, ka Liepāja ir īpaša pilsēta, kam līdzīgas nav nekur citur pasaulē. Mums ir dāvāta pati skaistākā vieta pie Baltijas jūras, dotas pašas zeltainākās smiltis pludmalē un mūsu cilvēku raksturs tiek rūdīts ar pašiem skarbākajiem jūras vējiem. Bet visvairāk tas noteikti ir radošo, zinātkāro, darbīgo un uzņēmīgo liepājnieku nopelns, kas liek mūsu pilsētai būt tik īpašai. Šī ir reize, kad varam pateikt paldies tiem liepājniekiem, kas aizvadītajā gadā vai visa mūža garumā ir likuši mūsu pilsētai būt tik īpašai, likuši tās vārdam skanēt lepni un skaļi,” pauž Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un Apbalvojumu konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

"GADA liepājnieks" titulam var ieteikt jebkuru Liepājas iedzīvotāju vai “Liepājas skarto” - gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošajā, sociālā sfērā un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties, 2015. gadā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi, kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma.

Par Gada cilvēkiem iespējams izvirzīt arī vienkāršā darba darītājus, kuri ikdienā katrs savā jomā rūpējas par mūsu pilsētu, bieži vien paveicot vairāk, nekā viņa tiešie darba pienākumi prasa. Gada liepājnieka godā var būt katrs, kurš ar savu izcilo veikumu veidojis mūsu pilsētu skaistāku un labāku.  Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

IESAKI SAVU NOMINANTU "GADA LIEPĀJNIEKS 2015" ŠEIT
 

Savukārt titulu "GODA liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā - tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi mūžā.

IESAKI SAVU NOMINANTU "GODA LIEPĀJNIEKS 2015" ŠEIT
 

Liepājnieku iesniegtās GODA un GADA liepājnieku anketas, atbilstoši konkursa nolikumam, izvērtēs pērn atjaunotā apbalvojumu konsultatīvā padome, kurā darbojas 15 pilsētas sabiedrības dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa bijuši GODA un GADA liepājnieku godā. Galvenais kritērijs būs tas, cik nozīmīgs, pamanāms un sabiedrības atzinīgi novērtēts bijis konkrētā kandidāta veikums pilsētas labā 2015. gadā. Padome izraudzīsies Gada Liepājnieku "Top 15", kuri visi tiks sumināti Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā.


Savukārt "Populārākā Gada liepājnieka 2015" noskaidrošanu uzticēs visiem pilsētas iedzīvotājiem - katram būs iespēja izteikt savas simpātijas 15 Liepājas GADA cilvēkiem, nobalsojot par savu favorītu. No 24. februāra līdz 4.martam ikviens liepājnieks, arī tie, kuri nebūs paspējuši iesniegt anketas, interneta balsojumā vai anketās varēs nobalsot par viņaprāt populārāko Gada liepājnieku, tādējādi pievienojot arī savu mazo Paldies. Šī būs iespēja arī izteikt savus personīgos vēlējumus un atzinību ikvienam no 15 izraudzītajiem "GADA liepājniekiem", kas apliecinājuši sevi dažādās jomās.
 

Visus 15 GADA liepājniekus un GODA liepājnieku tradicionāli sveiks Liepājas dzimšanas dienā - 18. martā - koncertzālē "Lielais dzintars".


Ar pilsētas apbalvojumu noteikumiem un iepriekšējo gadu Goda un Gada liepājniekiem varat iepazīties ŠEIT
 
 
Līdz 12. februārim ikviens var ieteikt savus pretendentus GADA un GODA liepājnieka titulam:


Informāciju sagatavoja:
Gunta Jākobsone
sabiedrisko attiecību speciāliste
T.:. 29106561
E.: gunta.jakobsone@lip.lv, guntaj@dome.liepaja.lv
kalendars.liepaja.lv
Atpakaļ